Türk şair, oyun yazarı, romancı ve anı yazarı olan Nazım Hikmet, kusurları ve güzellikleriyle baştan aşağı hayatı seven ve ‘’yaşamak güzel şey be kardeşim’’ diyen yazarımızdır.
Nazım Hikmet Ran, Genelde sadece Nazım Hikmet olarak anılmasıyla meşhurdur. Ancak “Güzel Yüzlü Şair” ve “Mavi Gözlü Dev” hatta “Orhan Selim” adı ile anılmaktadır. Serbest Nazımın İlk Uygulayıcısı ve Çağdaş Türk Şiirinin en önemli isimlerinden biridir. Hatta yayınlanmış olan eserlerin bir çoğu bir çok dile çevrilmiş olup birçok ödülde almıştır. 1901(1902)-1963 tarihleri arasında yaşamıştır.

Hikaye Sitemize Arama Yaparak Ulaşabilmek İçin

Hikaye Sitemize Arama Yaparak Ulaşabilmek İçin

https://degarado.com/ hikaye okuma sitemizin kaliteli hikayelerine ulaşmak için hikaye araması yaparak ulaşabilirsiniz. Hikaye araması yaparken aşağıda verilen bazı hikaye etiketlerini kullanabilirsiniz. Bu hikaye arama etiketleri ile sitemizde bulunan en güzel hikayelere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bazı hikaye etiketleri,

hikaye, hikaye oku, hikaye yaz, hikaye okumak, hikayeler, hikayelerimiz, hikayelerimizden, hikaye arşivleri, hikaye içerikleri, öykü, öykü oku, öykü arşivleri, öykü içerikleri, masal, masal oku, masal okumak, masal yaz, masal arşivleri, masal içerikleri, ahlaki hikayeler, düşündürücü hikayeler, en güzel hikayeler, (daha&helliip;)

0 Yorum

Evimin Hikayeleri III. Bölüm

Evimin Hikayeleri III. Bölüm

Duydum Zannettiklerim

Güzide Halama

Evim üçüncü hikayesine şöyle başladı :

Siz insanlar bazen çok ahmak olursunuz ve ekseriya en zeki zannettikleriniz en budala olanlarınızdır… İşte sana bunu ispat etmek için gülünç, fakat hakikatte çok acı bir sergüzeştimi anlatayım: (daha&helliip;)

0 Yorum

Evimin Hikayeleri II. Bölüm

Evimin Hikayeleri II. Bölüm

Duydum Zannettiklerim

Güzide Halama

Evim ikinci hikayesine şöyle başladı :

Çok mağrur, fakat çok güzel bir kızdı … İri, koyu mavi, hatta lacivert gözleri vardı… Bembeyaz bir mermer gibi donuk tenini hafif bir gül pembeliği gölgelendirmişti… Kumral saçlarını daima dik tuttuğu başında bir topuzla toplardı… Öyle bir bakışı, öyle bir söz söyleyişi vardı ki önünde her erkeğin gözü muhakkak eğilirdi. (daha&helliip;)

0 Yorum

Evimin Hikayeleri I. Bölüm

Evimin Hikayeleri I. Bölüm

Duydum Zannettiklerim

Güzide Halama

Günün son ışığı sönen bir rüya gibi pencerelerden içeri süzüldü, hazin bir boşluk köşelere doğru koyulaşarak odaya yayıldı. Ortada yanan gaz sobasının tavana çizdiği nakışlar daha ziyade parlarken ağır ağır umku olmayan bir siyah göl gibi gece etrafı kapladı… (daha&helliip;)

0 Yorum

Nazım Hikmet’ten Piraye’ye

Nazım Hikmet’ten Piraye’ye

Nazım Hikmet yaşamı boyunca bir çok kez âşık oldu. Nazım’ın en güzel aşk şiirlerini yazdığı, en uzun süre evli kaldığı kadın ise Piraye’ydi. Nazım ile Piraye, genç kadın eşinden henüz boşandığı sırada tanıştılar. Sanat eleştirmeni Vedat Örfi ile on altı yaşındayken evlenen Piraye’nin iki çocuğu vardı. Bunlardan biri eleştirmen Mehmet Fuat Bengü’ydü. (daha&helliip;)

0 Yorum

Nazım Hikmet Hikayelerinden; “Ahmet’in Cesareti”

Nazım Hikmet Hikayelerinden; “Ahmet’in Cesareti”

Nazım Hikmet Hikayeleri; Ahmet babasıyla beraber dolaşmaya çıktı.

– Baba, dedi Ahmet, ben avcı olacağım. Benim tüfeğim olacak. Kaplanların, gergedanların üstüne ateş edeceğim. Bum… Bum … Bum …

– Ya? dedi babası.

– Yok, hayır, dedi Ahmet, daha iyisi ben kaptan olacağım. (daha&helliip;)

0 Yorum

Nazım Hikmet Hikayeleri; “Bora Reis”

Nazım Hikmet Hikayeleri; “Bora Reis”

Peyk-i Şevket Talebelerine

Onun ismi korkuyla beraber doğar, ölümle neticelenirdi. Akdeniz’i baştan başa maceraları dolaşır, köpüklü sahillerde sergüzeştlerini terennüm eden türküler sôylenirdi. İsmi Bora idi. Genç, gür siyah bıyıklı, gece kadar siyah ve derin gözlü, geniş omuzlu bir korsan, bir Türk korsanıydı … (daha&helliip;)

0 Yorum

Nazım Hikmet’ten Demirci Hikayesi

Nazım Hikmet’ten Demirci Hikayesi

Nazım Hikmet’in Demirci Hikayesi; Güneş damların üstünde görünür görünmez, Demirci Hasan işe başladı. Örsü dövüyor. Örsün üstüne inen çekicin altından fışkıran kıvılcımlar karanlık demirhaneyi aydınlatıyor. Demirci Hasan çok uzun boyludur. Elleri nasırlıdır. Boynu kalındır. Önünde meşin bir önlük vardır. (daha&helliip;)

0 Yorum

İçeriğin sonu

Yüklenecek başka sayfa yok