Bu kategorimizde Düşündüren, Eğitici, Yol Gösteren birbirinden güzel Başarı Hikayelerini okuıyabilirsiniz.

Hikaye Oku: “Kralın Oğulları”

Hikaye Oku: “Kralın Oğulları”

Hikaye Oku; Zamanın birinde uzak diyarlardaki bir ülkenin kralı yerine tahta geçmesi için üç erkek evladından biri arasında seçim yapmak durumundaydı. Kral bu seçimde çok zorlanıyordu; çünkü evlatlarının üçü de akıllı ve yürekliydiler. Oğullar üçüz ve aynı yaştaydılar. Kral bu duruma çözüm bulamayınca bir bilgeye danıştı ve onun önerisine uymaya karar verdi. (daha&helliip;)

0 Yorum

Bilgelik Hikayeleri

Bilgelik Hikayeleri

“Renklerin Ustasından Hayat Dersi”

Renklerin ustası olarak anılan büyük bir ressamın öğrencisi eğitimini tamamlamış.

Büyük usta öğrencisini uğurlarken, yaptığı resmi şehrin en kalabalık meydanına koymasını ve yanına da kırmızı bir kalem bırakmasını, halktan beğenmedikleri yerlere çarpı koymalarını rica eden bir yazı iliştirmesini istemiş. (daha&helliip;)

0 Yorum

“Gerçek Basittir” Hikayesi

“Gerçek Basittir” Hikayesi

Hikaye oku; Bir gün bilge hırkasını çıkardı ve onunla bir yumurtayı sarıp sarmaladı. Sonra da kasabanın ana meydanına gelip insanların kendi etrafına toplanmalarını istedi. Onlarca, yüzlerce kişi bilgenin çevresini sardı.

“Bugün hepinizin katılabileceği büyük bir yarışma düzenliyorum.” diye seslendi bilge. “Kim bu hırkanın içinde ne olduğunu bilirse, onun içindeki yumurtayı ona vereceğim.” İnsanlar birbirleriyle bakıştılar, meraklandılar. Ama kimse bir tahminde bulunmak istemedi. Sonunda kalabalıktan birisi bilgeye şöyle dedi: (daha&helliip;)

0 Yorum

Hikaye Oku: “Başarıya Giden Yol” un Hikayesi

Hikaye Oku: “Başarıya Giden Yol” un Hikayesi

Günümüzde hikayelerin başarıya ulaşmakta, kişileri oldukça motive ettiği bilinmektedir. Her hikaye de olduğu gibi başarı hikayeleri de eğitimde oldukça etkilidir. Çocuklarımıza anlatılan hikayeler, onların kitap okumaya istekli olmalarını sağlar. Çocuklar hikaye ve masal dinlediklerinde, duydukları hikayeleri ve masalları zihinlerinde canlandırırlar. Masallar ve hikayeler onların gelişimine katkı sağlar. Kendilerine anlatılan hikaye ve masallardan etkilenen çocuklar kendilerini hikaye kahramanlarının yerine koyabilir. Hikayeler çocukları rahatlatır, güven hissi verir. Hikaye ve masallar sayesinde hayatta karşılaştıkları güç durumlar karşısında çözüm üretebilmeleri daha hızlı ve kolay olur, böylelikle güçlüklerin hakkından başarıyla gelebilirler. Hikayeler ve masallar kişilere başarıya giden yolu bulmakta kolaylık sağlar. Bugünkü hikayemizde de başarıya giden yolun hikayesini anlattık. İyi Okumalar. (daha&helliip;)

0 Yorum

Hikaye Sitemize Arama Yaparak Ulaşabilmek İçin

Hikaye Sitemize Arama Yaparak Ulaşabilmek İçin

https://degarado.com/ hikaye okuma sitemizin kaliteli hikayelerine ulaşmak için hikaye araması yaparak ulaşabilirsiniz. Hikaye araması yaparken aşağıda verilen bazı hikaye etiketlerini kullanabilirsiniz. Bu hikaye arama etiketleri ile sitemizde bulunan en güzel hikayelere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bazı hikaye etiketleri,

hikaye, hikaye oku, hikaye yaz, hikaye okumak, hikayeler, hikayelerimiz, hikayelerimizden, hikaye arşivleri, hikaye içerikleri, öykü, öykü oku, öykü arşivleri, öykü içerikleri, masal, masal oku, masal okumak, masal yaz, masal arşivleri, masal içerikleri, ahlaki hikayeler, düşündürücü hikayeler, en güzel hikayeler, (daha&helliip;)

0 Yorum

Atasözü Hikayeleri

Atasözü Hikayeleri

 Baş Nereye Giderse Ayak Oraya Gider

Tarık Bin Ziyad, 19 Temmuz 711’de, 12.000 kişilik ordusuyla İspanya’ya geçti.  Askerlerini indirdikten sonra, bütün gemileri ateşe verip yaktırdı. Bu arada İspanya Kralı Rodric’in 100.000 kişilik ordusuyla üzerine geldiğinin haberini aldı.  Askerlerine şu tarihi sözü söyledir: (daha&helliip;)

0 Yorum

İçeriğin sonu

Yüklenecek başka sayfa yok