Macera Hikayelerinde macera kelimesini tam anlamıyla yaşayabileceğiniz olmayacakmış gibi gözüken ama  gerçekleşen, kişi veya kişilerin başından geçen olaylar zincirine sizde dahil olacaksınız. Heyecanı doruklarda yaşayabileceğiniz inanılması güç serüvenleri bu bölümde okuyabileceksiniz. Filmleri aratmayacak  dünyaca ünlü ve ülkemizdeki bu konuda en başarılı yazarların hikayelerini özenle seçerek sizler için yayınlamaya devam ediyoruz.

Tüyler Ürperten Bir Hikaye..!

Tüyler Ürperten Bir Hikaye..!

Philadelphia Deneyi ve Kayıp Geminin Sırrı

1930’lu yıllarda Amerikan hükümeti bilim adamlarından gemilerin radarlarda görünmemesini sağlayacak bir yöntem geliştirmelerini ister. 10 yıllık çalışmanın sonunda proje deneme aşamasına gelir. Deneyde Amerikan donanmasında görevli olan Eldridge adlı gemi kullanılacaktır. Gemi elektromanyetik alan oluşturmaya yarayacak tonlarca ekipmanla donanır ve 22 temmuz 1943’te saatler 09:00’i gösterirken jeneratörler çalıştırılır. Eldridge’in etrafını önce yeşil bir duman kaplar. Duman çekildiğinde ise deneyin istenenden daha başarılı olduğu anlaşılır. Çünkü Eldridge mürettebatıyla beraber “gözden” kaybolmuştur! (daha&helliip;)

0 Yorum

Hikaye: Yağmur Perisi Trude

Hikaye: Yağmur Perisi Trude

Bundan yüzyıl önceki kadar sıcak bir yaz o zamandan bu yana bir daha olmamıştır. Hemen hemen hiçbir yeşillik görünmüyordu; evcil olsun, yabanıl olsun bütün hayvanlar, susuzluk ve sıcaktan bitkin bir halde kırlarda yatıyordu. Vakit öğleden önceydi. Köy sokakları bomboştu. Kaçabilenler, evlerin en iç tarafına kaçmıştı; köy çomarları bile gizlenmişti. Yalnızca şişman Wiesenbauer, büyük evinin kapısında kurumlu kurumlu duruyor, yüzü ter içinde, lüle taşından çubuğunu tüttürüyordu. Bu arada, biraz önce uşaklarının avluya getirdiği koca bir araba yükü kuru otu gülümseyerek seyrediyordu. Yıllarca önce bataklıklı büyük bir çayırlığı az bir paraya (daha&helliip;)

0 Yorum

Hikaye Sitemize Arama Yaparak Ulaşabilmek İçin

Hikaye Sitemize Arama Yaparak Ulaşabilmek İçin

https://degarado.com/ hikaye okuma sitemizin kaliteli hikayelerine ulaşmak için hikaye araması yaparak ulaşabilirsiniz. Hikaye araması yaparken aşağıda verilen bazı hikaye etiketlerini kullanabilirsiniz. Bu hikaye arama etiketleri ile sitemizde bulunan en güzel hikayelere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bazı hikaye etiketleri,

hikaye, hikaye oku, hikaye yaz, hikaye okumak, hikayeler, hikayelerimiz, hikayelerimizden, hikaye arşivleri, hikaye içerikleri, öykü, öykü oku, öykü arşivleri, öykü içerikleri, masal, masal oku, masal okumak, masal yaz, masal arşivleri, masal içerikleri, ahlaki hikayeler, düşündürücü hikayeler, en güzel hikayeler, (daha&helliip;)

0 Yorum

Masal Oku: “Çiçek Şehrinin Cüceleri”

Masal Oku: “Çiçek Şehrinin Cüceleri”

Bilmezin Macerası;

Muhteşem bir şehirde Cüceler yaşıyordu. Çok küçük oldukları için kendilerini Cüceler olarak adlandırıyorlardı. Her biri bir salatalık boyu kadardı. Şehirlerin de, onlar da çok güzellerdi. Her evin etrafında çiçekler büyüyordu: papatya, soya, karahindiba. Hatta caddelere çiçek isimleri verilmişti: (daha&helliip;)

0 Yorum

Çok Güzel Bir Hikaye; “Altın Böcek”

Çok Güzel Bir Hikaye; “Altın Böcek”

Hikaye Oku;

O da nesi! O da nesi! Dans ediyor adam delirmiş gibi!
Tarantula sokmuş onu.
Yanlış Yanlış Üstüne.

Bundan yıllar önce, William Legrand adlı biriyle dostluğum olmuştu. Huguenot isminde köklü bir aileden geliyordu ve bir zamanlar epey varlıklıyken birbirini izleyen talihsizlikler sonucu yoksul düşmüştü. Başına gelen felaketlerden sonra çevresi tarafından aşağılanmak istemediğinden, atalarının kenti New Orleans’tan ayrılıp Güney Carolina dolaylarındaki Charleston yakınlarında bulunan Sullivan Adası’na yerleşmişti. (daha&helliip;)

0 Yorum

Refik Halit Karay’ın”Boz Eşek” Hikayesi

Refik Halit Karay’ın”Boz Eşek” Hikayesi

Refik Halid Karay, Türk hikayeciliğinde önemli bir yere sahiptir. Anadoluyu ve insanlarını tasvir ederken kurduğu cümlelerde  gerçekçilik ve mizahı, insanı okurken hayran bırakmaktadır. Bu başarısında etkili gözlem yeteneğinin ve güçlü bir kalemi olması yatmaktadır. Anadolu’ya dair yazdığı hikayelerle İstanbul dışına çıkmış ve zamanın Anadolu’sunu onun sayesinde birinci elden görmüş gibi bir his yaşatmıştır. (daha&helliip;)

0 Yorum

İçeriğin sonu

Yüklenecek başka sayfa yok