Bu kategoride yüreklere dokunan sevgi dolu sizleri mutluluğa sürekleyecek en güzel aşk hikayelerini bulabilirsiniz.

Aşk Hikayesi: “Özlenene Heba Yıllar”

Aşk Hikayesi: “Özlenene Heba Yıllar”

Kaderimin bana sunduğu yaşamın adıydı özlem. Özlenene sevgiler hep sonsuzdu. Ona hasret evlerde, ona hasret sokaklarda ona hasret yaşamaktı. Baktığın her şeyde onu aramak, özlenene ulaşabilmenin yollarını bulmaktı. Bu gayretle çektiğin acının farkına bile varmadan kedini sorguladığında daha büyük bir  acı hissetmendi. Mantığım bunu kabul etmese de kalbim mantık kapılarını çoktan kilitlemişti. Bu acıya öyle alışmıştım ki özlemeyi bile özler olmuştum. (daha&helliip;)

0 Yorum

 Bir Hikaye Oku; “Tutku”

Bir Hikaye Oku; “Tutku” Hikaye; Sağ ayağım izmaritin yanına gelince durdum. Yanıma yöreme baktım. Halkçıların kahvesi önünde Sabri Kâhya ile Yakacı oturmuş konuşuyorlar. Gözleri pek fark etmez. Mayıs sıcağı. Köyde sanki kimseler kalmamış. Millet pamuk çapasında. En tuhafı çocukların olmayışı. Ne çok çocuk vardır bu köyde! Ardıma düşerler, ‘Karabiberim’ havasına uydurup hep bir ağızdan ‘Osman…

0 Yorum

Aşk Hikayeleri; “Yarım Kalan Aşk”

Aşk Hikayeleri; “Yarım Kalan Aşk”

Hikaye Oku, Aşk Hikayesi Oku;

Rasim, bir akşam okuldan döndüğü vakit, kendi ismine gelmiş bir zarf buldu. İçinde çiçekli bir kâğıt üstüne, şu satırlar yazılıydı:

“Rasim Bey, ben sizi uzaktan uzağa seven bir genç kızım. Çok güzel olduğumu korkmadan söyleyebilirim. Dünyadaki en büyük emelim sizin tarafınızdan sevilmek ve sizin karınız olmaktır. Fakat yaşlarımız çok küçük olduğu için zannederim ki birkaç sene beklemek gerekecek. Şimdilik kendimi size tanıtmayacağım. (daha&helliip;)

0 Yorum

Aşk Hikayeleri

Aşk Hikayeleri

“Dilfeza’nın Yasak Aşkı”

1795 senesinin kışı İstanbul’u kasıp kavurmaktadır. İstanbul’a Belgrad Ormanlarından taşınan ağaç ve odunlar bile karaborsaya düşmüştür. Odunun çekisi “2” paraya kadar çıkmıştır.

Bir bakıma dünya imparatorluğunun merkezi olan Topkapı Sarayı’nda, o zamanlar Haremi ve hizmetkârları, Bostancıları ve Enderun’u ile aşağı yukarı dört bin can yaşamaktadır. (daha&helliip;)

0 Yorum

Aşk Hikayeleri; Tam Kavuşacakken

Tarihi Aşk Hikayeleri – Tam Kavuşacakken

Osmanlı sultanları içinde müstesna bir yeri olan Yavuz Sultan Selim, tarihin en büyük cihangirlerinden biridir. Rodos Adasının fethini tavsiye edenlere, “Ben dünyayı fethetmek istiyorum, siz beni bu kaşık suda boğmak istiyorsunuz”; kendisine dünya haritası gösterildiği zaman da, “Dünya bir padişaha yetecek kadar geniş değilmiş” cevabını verecek kadar Türk Cihan Hakimiyeti şuuru ile yoğrulmuş, mahir bir avcı ve savaş sanatında benzersiz bir kumandandı. (daha&helliip;)

0 Yorum

Aşk

Aşk

Aşk ‘diye başlık attım çünkü kimse aşkın ne olduğunu bilmiyor. Bitiriyor bizi aşk, anlamıyorlar yada anlamak istemiyorlar. Neden insan kendine böyle kötü davranıyor? Neden bu kadar acı çekmeyi seviyoruz? (daha&helliip;)

0 Yorum

Hikaye Oku: “Aşk Bitince”

Hikaye Oku: “Aşk Bitince”

Zamanın birinde Fırat’ın bir yakasında yaşayan bir delikanlı ile öbür yakasında yaşayan güzel bir kız varmış. Birbirlerine aşık olmuşlar. Delikanlı her gece Fırat’ın sularında yüzerek karşı yakaya geçer sevgilisine ulaşırmış. Gece sabaha kadar sohbet ederlermiş. (daha&helliip;)

0 Yorum

Hikaye Oku; “Victoria’dan. . .

Hikayelere konu olmuştur aşk, geçmişten günümüze. Kimi gerçek hikayelerden oluşan aşk hikayeleri, gerçek hayattan hikayeler, gerçekten yaşanmış olan hikayeler, kimi duygularımızın ve hayallerimizin bizi hikayelerini yazmaya sürüklediği aşk hikayeleri, kimi de yaşamak istediğimiz aşkın hikayesi, yada yaşadığımız aşkın hikayesi. Aşk karşılık beklemeden koşulsuz sevmektir sevdiğini. Bugün sizler için güzel bir hikayeyi, bir aşk hikayesini yayınlıyoruz. Umarız bu hikayeyi beğenirsiniz. İyi okumalar. (daha&helliip;)

0 Yorum

Guy De Mauppasant Hikayeleri; “Aşk Başkadır”

Guy De Mauppasant Hikayeleri; “Aşk Başkadır”

Hikaye Oku; Ormanlarla örtülü tepenin doruğunu eski çağlar mimarisini bütün özellikleriyle yansıtan büyük bir şato süslüyordu. Çevresindeki kocamış ağaçlardan kuytu gölgeler uzanıyor, önündeki parkın bir yönü, yamacı kapsayan ormana öbür yönü tarlalara ulaşıyor, taşlardan örülmüş bir havuzun yüzeyine çevresindeki kadın heykelleri yansıyordu. Havuzun iki tarafından sırta yükselen ve yükseldikçe küçülen katmerli küçük su birikintilerinde doruktan çıkan bir kaynağın suları süzülüyor, diplerinde yüzyıllardır biriken bembeyaz kireç tabakasını her an biraz daha kalınlaştırıyordu. Artık yaşlanmış güzel ve hoppa bir kadına (daha&helliip;)

0 Yorum

Aşk Hikayesi; “Alınız Menekşelerimi Veriniz Gülümü”

Aşk Hikayesi; “Alınız Menekşelerimi Veriniz Gülümü”

Savaş Hikayelerinden Hikaye Oku; Samime Hanım, kanepeye oturmuş, sarı siperli lambanın ışığında gazete okuyordu. Masanın üstünde ufak saatin gizli tıkırtısı, köşede yanan sobanın derin çıtırtısı bu oda­ya ölgün bir ruh veriyordu. Usulca kapı açıldı. (daha&helliip;)

0 Yorum

Hikaye Sitemize Arama Yaparak Ulaşabilmek İçin

Hikaye Sitemize Arama Yaparak Ulaşabilmek İçin

https://degarado.com/ hikaye okuma sitemizin kaliteli hikayelerine ulaşmak için hikaye araması yaparak ulaşabilirsiniz. Hikaye araması yaparken aşağıda verilen bazı hikaye etiketlerini kullanabilirsiniz. Bu hikaye arama etiketleri ile sitemizde bulunan en güzel hikayelere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bazı hikaye etiketleri,

hikaye, hikaye oku, hikaye yaz, hikaye okumak, hikayeler, hikayelerimiz, hikayelerimizden, hikaye arşivleri, hikaye içerikleri, öykü, öykü oku, öykü arşivleri, öykü içerikleri, masal, masal oku, masal okumak, masal yaz, masal arşivleri, masal içerikleri, ahlaki hikayeler, düşündürücü hikayeler, en güzel hikayeler, (daha&helliip;)

0 Yorum

İçeriğin sonu

Yüklenecek başka sayfa yok