Hikaye Sitemize Arama Yaparak Ulaşabilmek İçin

Hikaye Sitemize Arama Yaparak Ulaşabilmek İçin

https://degarado.com/ hikaye okuma sitemizin kaliteli hikayelerine ulaşmak için hikaye araması yaparak ulaşabilirsiniz. Hikaye araması yaparken aşağıda verilen bazı hikaye etiketlerini kullanabilirsiniz. Bu hikaye arama etiketleri ile sitemizde bulunan en güzel hikayelere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bazı hikaye etiketleri,

hikaye, hikaye oku, hikaye yaz, hikaye okumak, hikayeler, hikayelerimiz, hikayelerimizden, hikaye arşivleri, hikaye içerikleri, öykü, öykü oku, öykü arşivleri, öykü içerikleri, masal, masal oku, masal okumak, masal yaz, masal arşivleri, masal içerikleri, ahlaki hikayeler, düşündürücü hikayeler, en güzel hikayeler, (daha&helliip;)

0 Yorum

Refik Halid Karay Hikayelerinden; “Şair Koca”

Refik Halid Karay Hikayelerinden; “Şair Koca”

— Bir evli hanımın hatıra defterinden —

Yusuf, meşhur olan ismiyle (Yusuf Semih), şair Yusuf Semih, yani kocam artık büsbütün çekilmez, biraz da yaşanmaz, yaşadıkça hayattan zevk alınmaz bir hale geldi. İlle ilhamı tükenip de saçmalamağa başlayalı beri deliye döndü; hoş zaten öyle, ilham denilen şey de onda pek feyizli, kuvvetli değildi ya… Ah, şiir! Benim kanıma sen girdin! Ne bileyim, on sekiz yaşının sersemliği ile Tevfik Fikret’e, Cenap Şahabeddin’e, hatta Hüseyin Siret’e, hatta Hüseyin Suad’a, hulasa şair ismi altında tanıdığımız bütün bu manzumecilere meftun idim; zannederdim ki hayatta şiir, biraz da su ve hava gibidir, yaşamak için lazımdır; mes’ud olmak için ise şiir nazarımda yegane büyü, sihir, vasıta, kuvvet idi. İşte bu hastalık, bu buhran esnasında karşıma dört buçuk manzume ile Yusuf Semih çıktı. Diğer şairler hep evli oldukları için bunu, bu bekarını intihaba mecbur idim, evlendim. (daha&helliip;)

0 Yorum

Refik Halit Karay’ın”Boz Eşek” Hikayesi

Refik Halit Karay’ın”Boz Eşek” Hikayesi

Refik Halid Karay, Türk hikayeciliğinde önemli bir yere sahiptir. Anadoluyu ve insanlarını tasvir ederken kurduğu cümlelerde  gerçekçilik ve mizahı, insanı okurken hayran bırakmaktadır. Bu başarısında etkili gözlem yeteneğinin ve güçlü bir kalemi olması yatmaktadır. Anadolu’ya dair yazdığı hikayelerle İstanbul dışına çıkmış ve zamanın Anadolu’sunu onun sayesinde birinci elden görmüş gibi bir his yaşatmıştır. (daha&helliip;)

0 Yorum

İçeriğin sonu

Yüklenecek başka sayfa yok