Hikaye ya da öykü, gerçek ya da gerçeğe yakın bir olayı anlatan kısa, düz yazı şeklindeki anlatıdır.

Mini Mini Masallar

Mini Mini Masallar

Çocukluğumun hayal çarşıları kocamandı. Renkli vitrinlere asılı düşlerim ardı. Her biri diğerinden alımlı ve de güzeldi. Görünmez kanatlarım vardı. İstediğim her yere anında ulaşırdım.

Bakışlarımla renk değiştiren denizlerim vardı. Al, mor, ak, sarı göllerim vardı. Altından nehirler üstüne, şişeden şehirler kurmuştum.  Şişeden şehirlerim renk renk harelenirdi.  En çok turkuvaz renkli olanını severdim. (daha&helliip;)

0 Yorum

Masalların Çocuk Gelişimine ve Eğitimine Etkileri

Masalların Çocuk Gelişimine ve Eğitimine Etkileri

Masal,  hayali bir mekânda ve bilinmeyen bir zamanda çoğunlukla yaşanmamış veya yaşanması imkansız yada yaşanan olayların dilden dile anlatılarak abartılıp olağan üstü olaylara bağlayan edebi bir türdür.

Masal “hayalî hikâye” olarak da tanımlanmaktadır. Masalı masal yapan da bu olağanüstülükler ve hayalî unsurlardır. (daha&helliip;)

0 Yorum

Hikaye Sitemize Arama Yaparak Ulaşabilmek İçin

Hikaye Sitemize Arama Yaparak Ulaşabilmek İçin

https://degarado.com/ hikaye okuma sitemizin kaliteli hikayelerine ulaşmak için hikaye araması yaparak ulaşabilirsiniz. Hikaye araması yaparken aşağıda verilen bazı hikaye etiketlerini kullanabilirsiniz. Bu hikaye arama etiketleri ile sitemizde bulunan en güzel hikayelere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bazı hikaye etiketleri,

hikaye, hikaye oku, hikaye yaz, hikaye okumak, hikayeler, hikayelerimiz, hikayelerimizden, hikaye arşivleri, hikaye içerikleri, öykü, öykü oku, öykü arşivleri, öykü içerikleri, masal, masal oku, masal okumak, masal yaz, masal arşivleri, masal içerikleri, ahlaki hikayeler, düşündürücü hikayeler, en güzel hikayeler, (daha&helliip;)

0 Yorum

İçeriğin sonu

Yüklenecek başka sayfa yok